Pomalu,ale jistě přesunuto na TUMBLR

Červen 2011


podmol for X Games

26. června 2011 v 19:42 | FMXworld |  Videos

Pozvánka na Devil Jam + nová záložka v galerii

26. června 2011 v 12:02 | FMXworld |  Contests,shows
V první řadě je tu pozvánka od Ondry Záruby na letošní Devil Jam.

Uskuteční se 2. července ve Valmezu a vztaup je ZDARMAA teď k nový záložce v galerii. Jmenuje se "Contests Posters" najdete tam plakáty ke všem následujícím show ,který se uskuteční nebu se už konali. Zatím tam je jen plakát na Devil Jam,ale brzy přibudou další.


RedBull XF z Říma

26. června 2011 v 11:25 | FMXworld |  Contests,shows
Nate Adams vyhrál i v Římě

Třetí závod sezóny vyhrál Nate Adams, pro kterého to byla už druhá výhra v řadě. Vítěz kvalifikace a úvodního závodu Dany Torres upadl a jeho ztráta na čelo šampionátu se prohloubila.

Dvanáctka těch nejlepších FMX jezdců předváděla své umění před davem čítajícím 45 000 fandů, což znamená, že kapacita stadionu nebyla zaplněna. Jezdcům byla k dispozici velká trať, která dávala možnost pro různé využití a velké skoky. Do závodu kvůli zranění bohužel nezasáhl Petr Pilát, ale sezóna ještě nekončí a možná se ještě účasti v podobě Petra Piláta nebo Libora Podmola dočkáme.

Závod byl poznamenán množstvím chyb od mnoha jezdců, loňský vítěz Danny Torres dokonce upadl a byl z toho velmi zklamaný. Chyboval mnoho jezdců a dokonce i pozdější vítěz Nate Adams, který byl vícekrát dlouhý na dopadech. Největší překvapení závodu byl nejspíše Josh Sheehan na konečné třetí pozici.


ČTVRTFINÁLE:

Andre Villa vs Adam Jones 4-1
Ještě hodinu před závodem Adam nevěděl jestli pojede kvůli bolavému kolenu, ale nakonec předvedl velmi solidní jízdu, ve které předvedl i svou specialitku a tou je velmi protáhlé dead body. To Andre ukázal svůj standard, který je velmi vysoko a postoupil dále.

Josh Sheehan vs Eigo Sato 3-2
Talentovaný Josh a zkušený Eigo se utkali ve vyrovnaném souboji, který nakonec dopadl lépe pro Joshe. Josh předvedl první 360 dne a přidal do ní i heel clicker, dále velmi protažený tsunami flip a také takový mini backflip, který jsme mohli loni několikrát vidět i od Andreho.

Robbie Maddison vs Nate Adams 0-5
V Brazílii se tito dva borci utkali ve finále, ale teď bylo jasné, že jeden z nich medaili nezíská. Robbie se do své jízdy pustil s velkým nasazením, předvedl i přetěžký Volt, bohužel pro něj po tomto triku začal chybovat a Nate ho s přehledem porazil.

Blake Williams vs Dany Torres 5-0
Blake ukázal, že je i showman, když diváky dostal do varu vystoupením po jízdě, kde předváděl stojku na hlavě. Dany do své jízdy vjížděl jako papírový favorit, ale hned na prvním skoku chyboval a upadl. Je v pořádku, ale zklamaný. Dany se tak umístil na páté příčce a Blake šel pochopitelně do semifinále.


SEMIFINÁLE:

Josh Sheehan - Nate Adams 2-3
Josh jel dobře, ale překvapení se nekonalo a Nate i přes pár dlouhých dopadů postoupil do finále. I tak se Josh mohl radovat ze svého premiérového umístění na stupních vítězů.

Bilko Williams - Andre Villa 2-3
Oba jezdci výrazně chybovali. Jízdy vypadaly celkem vyrovnaně a hodnocení tomu odpovídá Andre i přes chyby z kraje své jízdy, kdy byl krátký na jednom dopadu, postoupil do finále.


FINÁLE:

Andre Villa - Nate Adams 1-4
Oba dva ukázali proč patří dlouhodobě do světové špičky, ale vyhrát může jen jeden a porota určila za vítěze závodu Nata Adamse, který tento rok už podruhé zničil svou konkurenci. Pro Nata to bylo jeho páte vítězství v kariéře.


Římský závod měl ještě jednoho vítěze a stal se jím Clinton Moore z Austrálie, který díky triku Volt vyhrál best move a odnesl si odměnu 1500 USD. Tato cena se dává za nejlepší trik, který je předveden během jízdy, minule si tuto cenu převzal Adam Jones. Ani tento složitý trik Clintona neposunul do čtvrtfinále, ale televizním divákům tuto parádu předvedl také Robbie Maddison.


Výsledky:
1. Nate Adams (USA)
2. Andre Villa (NOR)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Blake Williams (AUS)
5. Dany Torres (ESP)
6. Eigo Sato (JAP)
7. Adam Jones (USA)
8. Robbie Maddison (AUS)
9. Javier Villegas (CHL)
10. Maikel Melero (ESP)
11. Massimo Bianconchini (ITA)
12. Clinton Moore (AUS)


SONY ERICSSON FREESTYLE MOTOCROSS

12. června 2011 v 11:31 | FMXworld |  Contests,shows

Skvělá a osvědčená freestyle motokrosová show se po třech velmi úspěšných letech stěhovala z košické Steel areny do města největšího.

Jsou tomu tři týdny co se na konci poločasu marně snažil rozhodčí dostat zpět na hřiště fotbalisty SK HS Hradčovice v zápase se Starým Městem, kteří v kabině sledovali zápas z kategorie snů a lekci produktivity českých hokejistů proti sborné, a jejímž výsledkem byla stoupající vlajka ke stropu arény a houpající se bronzové medaile na krcích našich hokejistů.
To, co se nepodařilo jim, a v co tajně doufal každý, mohl sice v jiném odvětví dokázat někdo jiný tady na zimním štadionu Ondreje Nepelu, ale bohužel nepříjemné zranění z Basileje- polámané žebra a propíchnutá plíce nedovolila úřadujícímu mistru světa Liboru Podmolovi úspěšně dobýt i tuto arénu. Libor přicestoval do Bratislavy, a pozdravil alespoň své věrné fanoušky. Sice to zkoušel se projet na motorce, ale na skákání to rozhodně ještě nebylo, "ale příště, příště už určitě budu" byla jeho poslední slova.
Zbývající duo našich riderů František Máca a Ondřej Záruba měli nelehký úkol, co se týče promluvení do celkového pořadí, protože zbytek startovní listiny byli téměř všichni ti nejlepší ze série mistrovství světa Night Of The Jumps.
Martin Schenk( aut), Máca, Záruba, Brody Wilson(usa), Daice Suzuki(jap), Rob Adelberg(aus), Mike Metzger(usa), Jose Miralles(esp), Rémi Bizouard(fra).
Martin Schenk se zpátky rozhodně nedržel, ale k postupu do finálové šestice mu nestačily ani čtyři salta, z toho dvě s kombinací Superman Indian- 100b.Taková tu byla sestava…
Franta Máca po své jízdě sám přiznává, že nervozita dělá svoje a chyby byly znatelné, ale i tak neochudil diváky o dva Backflipy, Whip a Seat Graba-80b.
Ondra se do salta sice nepustil, ale posílal svoje učebnicové triky. Rock Solid, Oxecutioner, Lazy Boy, Super Can One Hand, hodně vytažený Jack Hamer-88b.
Brody Wilson vletěl do arény jak americký hurikán, a jízdu odjezdil v neskutečném tempu. Jako první poslal Backflip Can Can One Hand Lander, Tsunami Scorpion, maximálně a neskutečně protažený Holygrab to Double Hart Attack, a salta v kombinaci s Gordova, Hell Clicker, Switch Blade-126b, a mohl jít v klidu na párek.
Japonský kamikadze Daice Suzuki, jezdící na Yamaze, je rodák z Fukušimi, a paradoxně nejoblíbenější trik, který mu pomohl po kvalifikaci k zisku 119 bodů byla Tsunami Indian.
Tento jezdec měl taky zajímavé kombinace jako Can Can Take Off to Double Nac Nac, a salta se Supermany, Indiany.
Klokan Adelberg umotal na úvod luxusní Underflip,Tsunami Flip, Thurn Down hodně na hraně, a s diváky se rozloučil po super jízdě skvělých triků Superflipem-136b.
Legenda a jeden z průkopníků freestyle motokrosu Mike Metzger skákal precizní Double Nacy, Lazy Boye, salto No Footed, a salto s Whipem-113b.
Pepa Miralles, šílenec z katalánké Barcelony a skalní fanda hochů kolem Lionela Messiho, svoji jízdu odjezdil ve velkém stylu.Není se co divit, pravidelný účastník který má při závodech mistrovství světa na stupních vítězů permanentku.
Backflip No Hand, Backflip Superman Seat Grab, Tsunami, neskutečná v jeho podání Nine O Clock Nac Nac, Hell Clicker Whip, Backflip Superman Seat Grab Indian-128b.
Jako poslední vjel do arény dvojnásobný mistr světa "král škorpion" Rémi Bizouard. Třikrát byl v Košicích, takže slovenské publikum je mu hodně blízké a to mu taky vytvořilo patřičnou atmosféru.
Brutální Tsunami Indian Look Back, Side Show, Tsunami Scorpion, One Hand Seat Grab to Double Hart Attack, Backflip Switch Blade, Backflip Shaolin, Backflip Cliff Hanger a Seat Grab Hart Attack Flip vyneslo 134 bodů, a jistota, že francouzský rider pojede ve finále jako poslední.
Finálová jízda nedopadla dobře pro legendu Metzgera, který měl pád a musel skončit v péči zdravotníků a posléze byl transportován do nemocnice.
Podle prvních zpáv utrpěl pohmoždění plic, zlomeninu klíční kosti a slabý otřes mozku.
Přejme mu všichni brzské uzdravení.
Také finský jezdec Ilka Sallo, byl dalším, kdo na vlastní kůži okusil tvrdost zdejšího povrchu, ale už v tréninku, a nemohl tak ukázat svůj oblíbený trik Body Varial 360.
Páté místo za finále bral japonský samuraj Daice Suzuki se 126 body.
Čtveřice Wilson, Miralles, Bizouard a Adelberg svedli nevídaný souboj. Mezi čtvrtým a prvním místem byly pouhé 4body.
Vesměs totožné jízdy všech protagonistů z kvalifikace ocenila porota následovně.
Třetí místo brali za shodný počet 138 bodů Brody Wilson a překvapivě vítěz kvalifikace Rob Adelberg. Škoda jen, že moderátoři jeho skvělé Underfipy buď neviděli, nebo jej nedokázali pojmenovat. Byly to opravdu výstavní kousky.
Jose Miralles si o jednu příčku polepšil a bral druhé místo, když o pouhý jeden bod porazil oba jezdce za ním.
Rémi Bizouard samozřejmě vsadil na svoje triky, v nichž nemá konkurenci a na světelné kostce zavěšené nad plochou svítilo 142 bodů.
Bratislava znala svého vítěze.
Na závěr po předání cen a pohárů, následoval tradiční vláček jezdců na rozloučenou s publikem.
Škoda jen, že si sem do areny Ondreja Nepelu nenašlo cestu více příznivců, jak jsme byli zvyklí z předešlých ročníků ze Steel areny, nebo zápasů mistrovství světa v ledním hokeji.
Alei tak pětitisícovka diváků vytvořila důstojnou a solidní kulisu.

UEM Freestyle MX European Championship

12. června 2011 v 11:19 | FMXworld |  Contests,shows
No a souběžně s šampionátem se jede i evropský šampionát,který je taktéž součástí NOTJ.

A tady je joho pořadí.

1 Remi Bizouard FRA 45
2 Libor Podmol CZE 44
3 Jose Miralles ESP 44
4 Brice Izzo FRA 40
5 Massimo Bianconcini ITA 30
6 Maikel Melero ESP 26
7 Hannes Ackermann GER 21
8 Martin Schenk AUT 20
9 Josh Sheehan 20
10 David Rinaldo FRA 18
11 Thomas Wirnsberger AUT 13
12 Petr Pilat CZE 12
13 Dennis Garhammer 11
14 Lukas Weis GER 9
15 Radek Bilek CZE 9
16 Romain Izzo FRA 8
17 Fabian Bauersachs GER 7
18 Kai Haase GER 6

Pořadí šampionátu

12. června 2011 v 11:09 | FMXworld |  Night of the jumps
Takhle vypadá pořadí po závodu v Baselu na prvních deseti místech

1 Javier Villegas CHL 86
2 Remi Bizouard FRA 82
3 Jose Miralles ESP 78
4 Libor Podmol CZE 58
5 Maikel Melero ESP 58
6 David Rinaldo FRA 42
7 Romain Izzo FRA 41
8 Josh Sheehan AUS 40
9 Fabian Bauersachs GER 39
10 Hannes Ackermann GER 29
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za zmínku stojí i další čech v žebříčku

13 Petr Pilat CZE 17


Před Péťou je ještě jeden rider kterýho bych chtěla vypíchout.

Na dvanácté příčce je Lukas Weis se 22 body


Masive update

12. června 2011 v 10:35 | FMXworld |  Others
Fajn po delší odmlce jsem se překonala a chystám pro vás obsáhlejší update. Už jsem začala včera kdy jsem sem nahrála fotky z dalšího podniku NOTJ z Baselu. Dneska přibude Mnichov. Doplním kalendář NOTJ. Zaměřím se i na další série. Jako RB X Fighters a Masters of dirt.

Dneska toho mám fakt hodně tak mi držte palce aby mi tohle nadšení vydrželo.


Všechno nejlepší Libore!!!!

1. června 2011 v 19:52 | FMXworld |  Riders
Takže "Mouka" nám dneska slaví 27 let. To zase bude ve Znosimi pařba. Libore přeju hodně štěstí, zdraví tobě i rodince.
Minimum crashů, hodně úspěchů do boje o obhajobu titulu. Hlavně ať to lítá tak jak má.

Uži jsi to draku!!!!!!!!!!!!