Pomalu,ale jistě přesunuto na TUMBLR

Libereckou arénou budou létat motorky, show ozdobí mistr světa Podmol

11. května 2011 v 22:00 | FMXworld |  Contests,shows
V liberecké Tipsport areně budou opět po čase dělat přemety blázniví jezdci na motorkách. V sázce není nic menšího než koruna krále českého freestyle motokrosu (FMX).
O českou jedničku se zítra večer strhne tvrdý boj. Diváci se mohou těšit na domácí špičku v čele s Liborem Podmolem a Martinem Koreněm. Účast však potvrdily i zahraniční hvězdy, například Martin Schenk z Austrálie nebo Němec Dennis Garhammer. Dohromady se libereckému publiku předvede 17 jezdců z pěti zemí světa.

Celá akce bude doplněna bohatým doprovodným programem a ohnivou show. Zítřejší večer v aréně okoření i dvě doprovodné disciplíny, a to soutěž o nejlepší trik a whip contest.
Koreň čeká neuvěřitelnou atmosféru

"Jsem rád, že se podařilo uspořádat českou sérii, která tu citelně chyběla," pochvaluje si přední český rider Martin Koreň. "Po loňském FMX v Karlových Varech je to další akce ve velké hale, což má úplně jiný zvuk a atmosféru.

A to obojí i dává titulu úplně jiný rozměr, než tomu bylo doposud. Do Liberce se osobně velmi těším, protože místní diváci FMX rozumí a dokážou v hale vytvořit neuvěřitelnou atmosféru."

Freestyle motokros je plný adrenalinu, zvratů a napětí. Ten český je na vysoké úrovni. Čeští piloti bodují na všech velkých zahraničních závodech od mistrovství Evropy přes mistrovství světa až po prestižní závody, jako jsou například X-Fighters.

"V liberecké aréně můžeme očekávat, že i přes účast silných zahraničních hvězd se naši jezdci budou pohybovat na nejvyšších příčkách," uvedla Barbora Vokatá z pořadatelské agentury GMSA.

Závod domácího šampionátu v FMX se měl původně v Liberci uskutečnit už na podzim loňského roku, pořadatelé jej však na poslední chvíli odložili. Zdůvodnili to příliš velkým počtem omluvenek ze strany jezdců. "Jde nám především o to, aby se odjel kvalitní a prestižní seriál mistrovství České republiky, a to není vzhledem k počtu omluvenek možné," uvedl tehdy hlavní organizátor Marek Rejman.

Do liberecké arény včera mohutné tatrovky navážely 400 kubických metrů hlíny. Ta vytvoří podklad závodiště i dva velké skoky, na nichž budou špičkoví jezdci FMX předvádět své nebezpečné kousky.

Dnes už by všechno mělo být připraveno k zítřejším závodům a motocyklisté si mohou trať otestovat, případně si vyžádat poslední úpravy.

Do včerejška se v předprodeji prodalo téměř pět tisíc vstupenek na bláznivou motorkářskou show. Publikum v Liberci je hladové, poslední podobné závody se tu uskutečnily před dvěma lety.

Kdo nechce čekat až do zítřka, může hvězdy FMX vidět na vlastní oči už dnes. A dokonce získat jejich podpis. Od 17 hodin se v obchodním centru Nisa Liberec uskuteční autogramiáda, které se zúčastní i úřadující mistr světa Libor Podmol.

Taže kdo zejtra jde??

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama